Fajne porady czyli jak szybko schudnąć?

Jak szybko schudnąć zastanawia się coraz więcej osób. Świat się bardzo zmienia a bycie zdrowym i szczupłym jest coraz bardziej modne. Wszystko byłoby jak najbardziej w porządku gdyby nie fakt samego zwrotu „szybko”. W procesie chudnięcia jak i w innych dziedzinach życia szybko nie oznacza dobrze. Sam fakt schudnięcia zawdzięczamy regularnym i długotrwałym treningom lub innego rodzaju aktywności fizycznej.

schudnąć dzisiaj

Proces ten wymaga czasu, ponieważ szybkie schudnięcie może zakończyć się procesem powrotu do poprzedniego stanu zwanym efektem Jo-Jo. Dodatkowo należy zauważyć, iż szybki ubytek wagi nie jest korzystny dla naszego zdrowia. Nasuwa się pytanie czyli co mam robić i ile to potrwa czyli jak szybko schudnąć ale później nie wracać do swojej poprzedniej wagi? Czy to jest w ogóle możliwe w dzisiejszych czasach, kiedy batoniki nas kuszą w każdym sklepie, a krówki milanówek wyglądają zza rogu?

Wielu dietetyków oraz trenerów personalnych uważa, iż 70% sukcesu podczas zbijania wagi ciała to odpowiednia i zbilansowana dieta. Jaka powinna być nasza dieta powinien ustalić wykwalifikowany dietetyk. Samemu na początku odchudzania możemy wyeliminować niektóre niezdrowe produkty z naszej diety i to już zazwyczaj daje spore efekty. Produkty smażone zastępujemy pieczonymi lub robionymi na parze. Wszelkie przetworzone produkty mięsne zamieniamy na mięso z kurczaka, indyka czy też wołowinę. Osoba chcąca się odchudzać powinna zapamiętać także, iż nie powinno się pić gazowanych napoi oraz słodzonych soków owocowych. Zawierają one ogromne pokłady cukrów, które powinniśmy wyeliminować z naszego jadłospisu. Warto zapamiętać podstawową zasadę – pijemy tylko wodę a wszelkie soki naturalne to nie napoje a posiłki. Samo zastosowanie się do tych zasad wiele pomaga przy zejściu z dużej wagi ciała. Następnym krokiem powinno być pójście do dietetyka, który zazwyczaj wyznaczy nam zbilansowaną i dopasowaną dietę.