WordPress odpowiedzią na to jak zacząć pisanie bloga

Przede wszystkim, musimy mieć o czym pisać a także wiedzieć gdzie i jak np. na WordPressie. Każdy ma jakąś pasję, zajawkę, wiedzę na dany temat albo dobrą znajomość którejś dziedziny. Przykładowo: jesteś nauczycielem geografii, zrób bloga o świecie, o podróżach, mapach, o faunie i florze danych miejsc. Jeżeli jesteś mechanikiem, możesz zrobić poradnik, o tym, jak serwisować auto, robić proste naprawy, sprawdzać przyczynę usterki i robić, przy okazji, szacunkową wycenę. To również może Ci pomóc w znajdowaniu nowych klientów. Jeżeli znasz dobrze jakiś zaawansowany program, graficzny, muzyczny, do obróbki video, program rachunkowy, do księgowości czy zarządzania w firmie.

Możesz śmiało zrobić o tym poradnik. Na pewno ktoś przeczyta.
Jeżeli jesteś doświadczoną mamą, możesz prowadzić blog na WordPressie o zajmowaniu się dziećmi – tu się dowiesz co to jest wordpress. Jak je prawidłowo karmić, kiedy badać, na co zwracać uwagę czy dając inne podstawowe, jednak jakże cenne rady. To zresztą, ostatnio coraz popularniejszy temat wśród blogerek i z pewności wart zainteresowania, zważywszy, że takie strony, coraz częściej znajdują dodatkowe finansowanie od sponsorów różnorakich akcesoriów dziecięcych jak: pieluszki, ciuszki, zabawki, maskotki, książeczki edukacyjne, nosidełka, wózeczki, suplementy diety itd. No i oczywiście, jeżeli interesujesz się modą, lubisz zakupy i świat ploteczek, możesz zostać tak zwaną „szafiarką”. Zaskakujące, jak dużym zainteresowaniem cieszą się takie strony, zważywszy że na ich ilość, a jest ich mnóstwo. W tym wypadku popyt dalej przewyższa podaż.

No, to jak już znajdziemy swój temat, wypadało by sprawdzić konkurencje. Przeszukać internet, sprawdzić w adwords ile razy jest wpisana dana fraza, słowo kluczowe. A następnie policzyć jaki z tego można osiągnąć profit. Oczywiście, nie wszystko musi się opłacać, szczególnie w gdy robimy to z pasji.
Gdy już mamy tematycznie wszystko dograne, to zakładamy stronę czy bloga na własnym serwerze i własnej domenie lub korzystamy z darmowego narzędzia, jakim jest wordpress. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla ludzi niepotrafiących pisać kodem html.